همراه ( شركن ارتباطات سيار ايران )

[ad_1]

شركت همراه اول تا دو ماه آینده وارد فرابورس می‌شود

مدیرعامل تامین سرمایه امین از قیمت‌گذاری5 شركت دولتی، سه شركت خصوصی، انتشار دو هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت در بورس و فرابورس و عرضه صكوك ارزی در منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش مهرپرس: محمد آرام بنیار ـ مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین ـ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سهام شركت‌ها را تشریح كرد و گفت: در حال حاضر پالایشگاه بندرعباس، آبادان، تهران و لاوان در دست قیمت‌گذاری است و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی از قیمت‌گذاری شركت همراه اول خبر داد و گفت: شركت همراه اول از دیگر شركت‌هایی است كه در حال قیمت‌گذاری است و قیمت‌گذاری آن در مرحله نهایی قرار دارد.

وی با بیان اینكه طبق توافق قرار است شركت همراه اول در فرابورس عرضه شود، ادامه داد:10 درصد سهام این شركت طی یك تا دو ماه آینده در بازار فرابورس عرضه می شود.

آرام بنیار ادامه داد: همچنین شركت سرمایه‌گذاری بانك ملی برای انجام معامله عمده، شركت مبنای خاورمیانه برای افزایش سرمایه‌ و معاملات عمده و شركت هلدینگ مواد معدنی برای معاملات عمده در حال قیمت‌گذاری است.

وی به قیمت گذاری شركت‌های بخش خصوصی اشاره كرد و گفت: علاوه بر این، سه شركت بخش خصوصی شامل آب معدنی داماش، گروه صنعتی فولاد و فولاد لوشان در حال قیمت‌گذاری جهت عرضه در فرابورس است.

آرام یادآور شد: ارزش گذاری در شركت امین شامل قیمت‌گذاری سهام اصل 44 برای عرضه در بورس، بخش خصوصی به منظور عرضه در بورس یا فرابوس یا برای انجام معاملات بلوكی وعمده است.

مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین در ادامه از انتشار دو هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت خبرداد و گفت: در حال حاضر اوراق مشاركت پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه امام خمینی، اوراق مشاركت ایمیدرو، مبنای خاورمیانه و اوراق مشاركت تعاونی خاص ایران خودرو جمعا به مبلغ دو هزار میلیارد تومان و با نرخ 17 درصد در دست انتشار است كه تا دو ماه آینده عرضه می‌شود.

وی با بیان اینكه نظر سازمان بورس بر عرضه اوراق مشاركت در فرابورس است، اظهار كرد: این در حالیست كه اوراق مشاركت پالایشگاه بندرعباس و امام خمینی از طریق بانك ملت و اوراق مشاركت ایمیدرو از طریق بانك تجارت صورت می‌گیرد.

آرام با اشاره به اینكه در حال توسعه انتشار اوراق مشاركت در فرابورس هستیم، تصریح كرد: طبق مجوز شورای پول و اعتبار سازمان بورس می‌تواند تا سقف 4 هزار میلیارد تومان مجوز انتشار اوراق مشاركت بدهد كه این میزان یا از طریق فرابورس و یا از طریق سیستم بانكی عرضه می‌شود.

وی اضافه كرد: علاوه بر این قرار است اوراق مشاركت شركت توسعه ساختمان و لیزینگ بانك پارسیان از طریق فرابورس عرضه ‌شود.

به گفته‌ وی اوراق مشاركت توسعه بین المللی ساختمان به زودی در فرابورس عرضه می‌شود.

مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین از عرضه صكوك ارزی خبرداد و اظهار كرد: به دنبال عرضه صكوك ارزی در منطقه آزاد برای پروژه ایمیدرو هستیم كه اگر موفق شود حركت مثبتی خواهد بود.

وی با بیان اینكه صكوك به دو صورت ارزی و ریالی منتشر می‌شود گفت: صكوك ارزی براساس ساختار جدیدی كه بورس تصویب كرده است منتشر می‌شود.

آرام به دیگر اقدامات شركت امین اشاره كرد و افزود: از سوی دیگر پذیرش شركت‌ها در بورس و پذیره نویسی آنها از طریق بورس و فرابورس در دست اقدام است كه شامل بیمه بانك ملت و بانك آراد و همراه اول است.

وی یادآور شد: تمام شركت‌هایی كه در حال قیمت‌گذاری است تا پایان سال واگذار می‌شود و از آبان شاهد عرضه‌های زیادی در حوزه سهام و اوراق مشاركت خواهیم بود.

وی با بیان اینكه شركت‌های بزرگ عمدتا واگذار شده است، خاطرنشان كرد: در حال حاضر موانع عرضه پالایشگاه‌ها بر طرف شده و سازمان خصوصی سازی می‌تواند عرضه شركت‌ها را آغاز كند.

به گفته آرام شركت امین به سازمان خصوصی سازی اعلام آمادگی كرده است كه در حوزه ارزش گذاری ، بازاریابی، عرضه‌ها و تعهدپذیره نویسی و تحقق اصل 44 همكاری كند.

آرام با بیان اینكه معمولا عرضه شركت‌ها در آبان و بهمن انجام می‌شود اظهار عقیده كرد: عرضه‌ی‌ سهام شركت‌ها در نیمه دوم سال رونق می‌گیرد و از ماه آینده شاهد عرضه‌های زیادی در بازار خواهیم بود.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *