سرمایه گذاری توسعه ملی …

[ad_1]

[FONT=&amp]استراتژی جدید “بورس نیوز” با تغییر مدیریت جدید جهت دادن به بازار برای کسب منافع از جیب سهامداران خرد وایجاد جو مثبت و منفی در جهت نوسان گیری[/FONT]

[FONT=&amp]به مسئله اثر تحریم در 2 مطلب جداگانه توجه کنید[/FONT]
[FONT=&amp]كدخبر[/FONT][FONT=&amp]: [/FONT][FONT=&amp]۶۶۵۰۳[/FONT]
[FONT=&amp]تاريخ انتشار[/FONT][FONT=&amp]: [/FONT][FONT=&amp]۲۷[/FONT][FONT=&amp]ارديبهشت [/FONT][FONT=&amp]۱۳۹۱ – ۱۲:۵۴[/FONT]

[FONT=&amp]در نشست خبری مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو عنوان شد[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]​

[FONT=&amp]جزییات جدید از مطالبات و قراردادهای ایران ترانسفو+ خبر تکمیلی[/FONT]​

[FONT=&amp]نشست خبری مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو صبح امروز با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن همایش های ساختمان مرکزی این شرکت برگزار شد[/FONT].

[FONT=&amp]به گزارش خبرنگار اعزامی بورس نیوز، در این جلسه مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو از وصول مطالبات این شرکت از وزارت نیرو خبر داد و گفت: در مرحله نخست، شرکت موفق به وصول مطالبات 30 میلیون دلاری شده و به زودی نیز مبلغ 30 میلیون دلار دیگر از طریق شرکت بازرگانی ایران ترانسفو دریافت خواهد شد[/FONT].

[FONT=&amp]پرداخت 60 میلیارد تومان بدهی، شرط وصول 160 میلیارد تومان مطالبه[/FONT]

[FONT=&amp]محمد کبیری اصفهانی، مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو طی این نشست تخصصی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شرکت ایران ترانسفو به عنوان یکی از قطب های صنعت ترانس سازی در جهان مطرح است و کیفیت بالای محصولات این شرکت هر مشتری را وادار به تمجید می کند. به گونه ای که در حال حاضر محصولات شرکت در کشورهایی همچون عراق ، سوریه ، آفریقای جنوبی ، پاکستان و … بازار مصرف داشته و برای تصاحب بیشتر بازار ، تنها نیازمند حمایتهای بیشتر بخش داخلی است. چرا که امسال توسط مقام معظم رهبری سال حمایت از تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده و اگر اعتقاد قلبی به این شعار داشته باشیم، می توانیم شاهد شکوفایی شرکتهای داخلی باشیم[/FONT].

[FONT=&amp]وی سخنان خود را در چندین سر فصل عمده بیان کرد و یادآور شد: در عرصه تولید، شرکت در حال حاضر تنها نیازمند آن است که مطالبات خود را به موقع دریافت کند. [/FONT][FONT=&amp]چراکه بقیه موارد، مثل تحریم ها اثر چندانی بر روند فعالیت شرکت ندارد[/FONT].

[FONT=&amp]در همین راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده و اگر از لحاظ مالی نقدینگی مورد نیاز فراهم شود، توان مقابله با هر ناملایماتی از سوی بیگانگان را داریم که خوشبختانه مسئولان نیز با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری، سعی در پرداخت مطالبات شرکت طی سال جاری را دارند. در گام اول نیز 30 میلیون دلار از کل مطالبات شرکت وصول شده که بزودی 30 میلیارد تومان دیگر نیز وصول می شود و خوشبختانه با همکاری سازمان امور مالیاتی حدود 22 میلیارد تومان از بدهی شرکت به این سازمان نیز از محل تهاتر با مطالبات از وزارت نیرو پرداخت شد که همین موارد این انگیزه را به ما می دهد که در جهت تولید ملی گام های موثرتری برداریم[/FONT].

[FONT=&amp]مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو در پاسخ به سوال خبرنگاران بورس نیوز در خصوص تقسیم 80 درصدی سود انباشته و سال مالی 1390 با توجه به نیاز شرکت به نقدینگی برای فرآیند تولید و اجرای پروژه های جدید گفت: درد ما این است که وقتی بخش خصوصی وارد عرصه اقتصاد می شود، باید به آن کمک کرد، اما همیشه این کمک رخ نمی دهد[/FONT].

[FONT=&amp]به طور مثال شرکت سینا فرآیند نیرو که متعلق به صانیر بوده و متشکل از 23 شرکت صنعت برق است، وارد رقابت خرید سهام ایران ترانسفو از سازمان خصوصی سازی شد و این سهام را خرید اما بعد از آن در وصول مطالبات خود از وزارت نیرو به مشکل برخورد و نتوانست اقساط خصوصی سازی را بپردازد، از همین رو مشکلات زیادی در این بین ایجاد شد[/FONT].

[FONT=&amp]به عنوان مثال سهام شرکت ایران ترانسفو ری از زیر مجموعه های شرکت ایران ترانسفو که قرار بود سال گذشته وارد فرابورس شود، به یکباره با نامه سازمان خصوصی سازی از عرضه بازماند. زیرا سینا فرآیند نیرو به خصوصی سازی بدهکار بوده و “بترانس” هر چه تلاش کرد، نتوانست مسئولان سازمان خصوصی سازی را قانع به صدور اجازه عرضه سهم کند. بطوریکه سینافرآیند نیرو بتواند از محل فروش این سهم، بخشی از مطالبات خود را برداشت کند. در نتیجه، این موضوع باعث شده که تا به حال نیز از عرضه باز بمانیم و نه خصوصی سازی به پول خود رسیده و نه سهامدار توانسته دارایی خود را بروز کند و از بار تعهدات خود بکاهد[/FONT].

[FONT=&amp]وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل بعد از مذاکرات فراوان مقرر شد که سینافرآیند نیرو حدود نصف اقساط خود بالغ بر 60 میلیارد تومان را از محل تقسیم 80 درصد از سود انباشته و سود محقق شده سال مالی 90 به خصوصی سازی بپردازد و در مقابل نیز وزارت نیرو حدود نیمی از مطالبات ایران ترانسفو (حدود160 ميليارد تومان) را به شرکت بپردازد که بدین ترتیب هم جریان تقدینگی شرکت بهبود می یابد و هم مشکل خصوصی سازی تا حد زیادی حل می شود[/FONT].

[FONT=&amp]از سوی دیگر، شرکت می تواند برای عرضه سهام ایران ترانسفو ری که کلیه مراحل پذیرش آن هم انجام شده، اقدام کند که مطمئناً تحقق این برنامه ارزش دارایی های شرکت را افزایش می دهد و از این طریق نیز بخش دیگری از مطالبات خصوصی سازی توسط سینا فرآیند نیرو پرداخت می شود[/FONT].

[FONT=&amp]از طرفی نیز پرداخت سود مصرف مجمع پیش رو نیز با استفاده از مطالبات دریافتی از دولت به سهامداران سهولت می یابد. بر همین اساس تقسیم 80 درصدی سود به سهامداران به مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام پیشنهاد شده است[/FONT].

[FONT=&amp]دکتر کبیری در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص اثرات تحریم به شرکت گفت[/FONT][FONT=&amp]: موضوع تحریم سالها است که مطرح می باشد و راهکار مقابله با آن نیز اندیشیده شده است. بطوریکه تنها تأمین منابع مالی نیاز مطرح است که خرید مواد اولیه به موقع انجام شود که در این صورت تحریم ها تنها هزینه حمل و بیمه و …. را به شرکت تحمیل می کند که تاثیر آن در روند عمليات و سودآوري شرکت زیاد نیست[/FONT].

[FONT=&amp]وی ادامه داد: در شرایط وجود تحریم ها، ایران ترانسفو تفاهم نامه های بسیار خوبی با کشورهایی مثل آفریقای جنوبی منعقد کرده که طی آن باید به میزان 100 میلیون دلار ترانس صادر شود. البته شرط این است که هر ترانسی مورد درخواست آنها باشد، تحویل دهیم که ان شاء ا.. این برنامه بزودی وارد فاز اجرایی می شود و هر زمان قرارداد اجرايي شد، از سوي سازمان بورس اعلام رسمي مي كنيم[/FONT].

[FONT=&amp]وی در بخش دیگری از صحبتهای خود در خصوص اجرای پروژه ها و برنامه های جدید افزود : در حال حاضر مراحل نهایی انتقال کارخانه ایران ترانسفو ری از شهر ری به پرند در حال انجام بوده که 75 درصد پیشرفت داشته و بزودی با قیمت گذاری کارشناس رسمی دادگستری نسبت به واگذاری زمین کارخانه به مساحت 15 هکتار به متقاضیان پس از طی تشریفات قانونی و از طریق مزایده اقدام خواهیم کرد[/FONT] .

[FONT=&amp]مدیر عامل ایران ترانسفو در خصوص ارزش زمین ایران ترانسفو ری گفت: کاربری این زمین تجاری بوده که با توجه به موقعیت مناسب مشتریان خاص خود را دارد. اما حدود چهار سال گذشته قیمت رسمی کارشناس دادگستری برای کارخانه حدود 60 میلیارد تومان بود. ولی قیمت کارشناس در سال 1391 هنوز آماده نشده، لذا نمی توان عدد خاصی را عنوان کرد. البته در حال طي مراحل قانوني براي واگذاري زمين هستيم كه حتما با فراهم شدن مقدمات كار از طريق سايت كدال و سازمان بورس اطلاع رساني رسمي مي شود[/FONT].

[FONT=&amp]دکتر کبیری اذعان داشت: با انتقال کارخانه ایران ترانسفو ری به پرند ظرفیت تولید گروه ایران ترانسفو، 15 هزار مگا ولت آمپر افزایش می یابد که می توانیم بازار صادراتی بیشتری را پوشش دهیم و قرارداد های مثل آفریقای جنوبی را بدون دغدغه اجرایی کنیم[/FONT] .

[FONT=&amp]وی در خاتمه سخنان خود به انعقاد قراردادی به ارزش 20 میلیون یورو با کشور پاکستان اشاره کرد و گفت: شرکت در نظر دارد با افزایش سهم فروش صادراتی خود، تراز ارزی شرکت را مثبت کرده و میزان صادرات را نسبت به واردات افزایش دهد[/FONT].

[FONT=&amp]نکته قابل توجه در خصوص فروش صادراتی آن است که تا سال گذشته نرخ رسمی بانک مرکزی برای ارز در بودجه برآوردی مد نظر بود که با اعلام رسمی سازمان حسابرسی این نرخ می تواند برمبنای نرخ توافقی و فروش واقعی انجام شود . البته ارز حاصل از صادرات نیز به سیستم داخلی منتقل نمی شود، بلکه سعی بر این است تا با استفاده از این منابع مالی، خرید مواد اولیه مصرفی نیز از خارج از کشور در اسرع وقت انجام شود[/FONT].
[FONT=&amp]در عین حال شرکت برای وصول مرحله سوم این بدهی پیگیری های خود را به طور مستمر ادامه می دهد[/FONT].

[FONT=&amp]کبیری افزود: عرضه سهام شرکت ایران ترانسفو ری در فرابورس منوط به تسویه بدهی شرکت سینا فرایند نیرو به سازمان خصوصی سازی شده بود که به این ترتیب با توجه به وصول بخش عمده ای از مطالبات و تقسیم سود بیشتر در مجمع عادی سالیانه سهامداران “بترانس”، این عرضه اولیه در سال جاری کلید خواهد خورد[/FONT].

[FONT=&amp]در این جلسه صحبت از امکان واگذاری برخی از دارایی های ثابت نیز شنیده شد که براساس آن شرکت ایران ترانسفو به منظور تکمیل کارخانه مربوط به شرکت ایران ترانسفوی ری در منطقه پرند، اقدام به فروش زمین 15 هزار متری خود خواهد کرد[/FONT].

[FONT=&amp]مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو از قراردادهای جدید این شرکت با برخی کشورهای خارجی نیز سخن گفت و یادآور شد: در حال حاضر قرارداد جدیدی به ارزش 20 میلیون یورو با کشور پاکستان منعقد شده که تا پایان شهریور امسال نیز بخشی از منابع حاصل از آن به حساب های شرکت تزریق خواهد شد. در عین حال قراردادهای دیگری با کشورهای آفریقای جنوبی، یمن و عراق در حال مذاکره و پیگیری است[/FONT]

واما مطلب دوم

[FONT=&amp]كدخبر[/FONT][FONT=&amp]: [/FONT][FONT=&amp]۶۷۲۳۳[/FONT]
[FONT=&amp]تاريخ انتشار[/FONT][FONT=&amp]: [/FONT][FONT=&amp]۰۶[/FONT][FONT=&amp]خرداد [/FONT][FONT=&amp]۱۳۹۱ – ۱۶:۱۰[/FONT]

[FONT=&amp]مستطيل شيشه اي تالار[/FONT]​

[FONT=&amp]بورس برزخی شد[/FONT]​

.

اهالی تالار بر این امر معتقدند که ورود بورس به برزخ معاملات موجب شده تا تحلیل گران و سرمایه گذاران نتوانند پیش بینی دقیق و با پایه و اساس محکم را ارایه کنند. ماندگاری ابهام از نتایج احتمالی نشست های اخیر و عدم محقق شدن انتظارات، باعث افت شدید قیمت سهام و حاکمیت روند نزولی بر بورس شد. در همین راستا اکثر سهامی که با انتظار از نتایج مثبت مذاکرات احتمال بیشترین رشد قیمت را داشتند، با بر باد رفتن آرزوها و امیدهای فراوان امروز بیشترین افت را تجربه کردند که از آن جمله می توان به گروه های تجیهزاتی همچون مپنا، سهام گروه خودرویی و تک سهم هایی مانند “بترانس” اشاره کرد. چراکه تحریم های بین المللی تا دور جدید مذاکرات همچنان پا برجاست و اکثر این سهم ها برای تأمین قطعات و مواد اولیه مصرفی خود به بازارهای خارجی وابسته هستند. از همین رو ریسک ناشی از تأمین قطعات و مواد اولیه برای آنها همچنان وجود دارد

راستی چرا بترانس رو داخل گیومه گذاشتید برای تاثیر بیشتر خبر معلوم میشه در قیمت 4099 خارج شدیدبرای جایگزینی در قیمت های پایین تر
استفاده ابزاری از رسانه عاقبت به خیری نداره با تشکر فراوان.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *