دانا ( بيمه دانا )

[ad_1]

حرکت بیمه ها…

تحلیل خبر

با اعلام گزارش بیمه آسیا و دانا حرکت بیمه ای ها برای ورود به بورس آغاز شد که قبل از بررسی انها ذکر این نکته لازم است که ورود انها و احتمال حضور این دو شرکت در هفته های پیش رو بیش از هر چیز جبهه بیمه البرز را تقویت خواهد کرد و موجب رشد قیمت او می شود که هدف خصوصی سازی خواهد بود .

در این بین بیمه اسیا با حجم بسیار بالای گردش بالای ، سود نه چندان جالب توجهی را برای سال ۸۸ اعلام کرده است که چالش قیمتی را برای خود به وجود اورده . این شرکت سود خود را برای سال ۸۸ مبلغ ۱۹۲ ریال اعلام داشته است که با توجه به تعداد سهام ۴۵۵ میلیونی و سرمایه ۴۵ میلیاردی می تواند رقم مناسبی برای سهامداران باشد . چرا که نهایت قیمت این سهم که احتمالاً سریعتر از بقیه وارد بازار می شود محدوده ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ ریال است که با توجه به سیاست عرضه احتمالی ۱۰% باز هم سهم کمیابی خواهد بود و سرنوشتی مشابه بیمه البرز خواهد داشت .

اما در بیمه دانا شرایط کمی متفاوت است . این شرکت با سرمایه تنها ۱۰۵ میلیارد ریالی خود سود ۳۸۳ ریال را اعلام کرده که قابلیت های رشد بسیار بالایی را دارد . به نظرمیرسد این سهم حتی در محدوده های بالای ۳۰۰۰ ریال قرار گیردو به راحتی رشد قیمت خود را به بازار تحمیل کند .

در یک جمع بندی باید گفت که به نظر میرسد در صورتی که منطق قیمت گذاری صحیح دراین دو شرکت رعایت شود بازار با استقبال بسیار مناسبی از این دو مواجه خواهد شد .

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *