خپارس ( پارس خودرو )

[ad_1]

نماد “خپارس” که چهاردهم تیرماه سال جاری برای تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه بسته شده بود ، به علت ایرادی که در بند سه گزارش حسابرس مستقل و بازرسی قانونی شرکت وجود داشت بیش از یک ماه توقف نماد را تجربه کرد .

بر اساس گزارش بورس نیوز در بند مذکور طبق گزارش حسابرس ، شرکت رنو پارس مانده طلب خود از پارس خودرو بابت قطعات منفصله (ckd) را 171 میلیارد ريال بیشتر از رقم ثبت شده در دفاتر پارس خودرو ذکر کرده بود . که این مسئله قطعاً باعث کاهش سود پارس خودرو می شد . بنابراین سازمان بورس تا مشخص نشدن تکلیف این مسئله حاضر به بازگشایی نماد نشده بود ، تا اینکه پارس خودرو طی نامه ای که در تاریخ 89.05.14 روی سایت کدال قرار گرفته است مدارک و مستندات 140 میلیارد ريال از این مبلغ را مشخص نمود که پس از طی فرآیند اداری در دفاتر رنو پارس ثبت خواهد شد . 31 میلیارد ريال مغایرت باقیمانده نیز طبق نامه شرکت به سازمان بورس در حال بررسی می باشد و بزودی تکلیف آن معلوم خواهد شد .

با توجه به موارد ذکر شده که به نفع پارس خودرو رقم خورده است ، نماد شرکت امروز پس از بازگشایی با استقبال شدید بازار مواجه شد و طی مکانیسم حراج با 29.8 درصد رشد در قیمت 1185 ريال بازگشایی شد .

در این روز شاخص کل بورس 9.86 واحد از رشد خود را مدیون معامله نزدیک به 11 میلیون از سهام پارس خودرو بود .

شایان ذکر است پارس خودرو در 68 روز کاری خود در سال جاری با توجه به 387 ريال سودی که در مجمع تقسیم کرده است ، 27.49 درصد بازدهی نصیب سهامدارانش کرده و پیش بینی کارشناسان با توجه به رونق خوب صنعت خودرو در بورس و ظرفیت های درونی بالقوه فوق العاده پارس خودرو ، نشان از رشد قیمت سهام شرکت طی روزهای آتی دارد .

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *