آسوده بخوابید ، بورس در امن و امان است !!

[ad_1]

برنامه متفاوت دكتر احمدي‌نژاد در جشن پيروزي انقلاب

جشن بيست و نهمين سالگرد انقلاب اسلامي امسال كه همچون هرسال با شكوه فراوان برگزارشد، با اجراي برنامه متفاوت محمود احمدي‌نژاد رنگ ديگري گرفت.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، در جشن امروز بيست و دوم بهمن در تهران همه اقشار از زن و مرد و كودك و پير و جوان، محجبه و شل‌حجاب و مردم و مسئولان شركت كردند و در حالي كه اين جشن با ميلاد امام باقر(ع) مقارن شده بود، لبخند بر لبان اكثر مردمي كه با خانواده به راهپيمايي آمده بودند، نقش بسته بود. كودكان خردسالي كه با والدين خود آمده بودند، امروز را با بادكنكهاي رنگارنگ و شادي و نشاط پشت سر گذاشتند.

اصلي‌ترين برنامه اين جشن هم با حضور و سخنراني متفاوت محمود احمدي‌نژاد موجي از لبخند و نشاط را به همراه داشت، به ويژه زماني كه احمدي‌نژاد با اشاره به تبليغات مخالفانش براي سفير يك كشور اروپايي مبني بر اين كه احمدي‌نژاد در مواضعش تنهاست، چند سوال از مردم كرد و با بله و نخيرهاي بلند آنان پاسخ مخالفانش را داد. در اين ميان هم يك بار پرسيد:«كي خسته‌س؟» و شماري از مردم فرياد زدند:«دشمن»

به گفته او اخیرا سفير یکی از کشورهای اروپایی به این طرف و آن طرف راه افتاده و به دنبال آن است که در برخی اثر بگذارد و متاسفانه برخی نیز با او همراهی کرده اند، همانگونه که در موضوع هسته‌ای عده‌ای با یکدیگر علیه ایران متحده شده اند.

احمدی‌نژاد بار ديگر سوال خود را در قالب موضوع فلسطین از مردم تکرار کرد و گفت: آیا کسی هست که طرفدار اسرائیل باشد و آیا کسی هست که حامی و یار مردم فلسطین نباشد؟ شعار شما در مورد مردم مظلوم فلسطین چیست؟ که مردم فریاد زدند «مرگ بر اسرائیل».

وی خاطرنشان کرد: ای دنیا بدانید که احمدی نژاد قطره‌ای از اقیانوس ملت است و مواضع ملت و رهبری عزیز آن را دنبال می کند. البته در موضوع هسته ای و سایر موارد از این موضوعات فراوان است که من علاقه ندارم اکنون کام ملت ایران را با ذکر این مسائل تلخ کنم. اما جهانیان باید بدانند که ما در ساختن کشور و پیشبرد آن و به دست آوردن حق خود در مسئله هسته ای قدم به قدم جلو خواهیم رفت.

وي همچنين پس از آن كه بار ديگر اظهار كرد كه مساله هسته‌اي از نظر ما پايان يافته،ابتدا از مردم، سپس از رهبر انقلاب و سرانجام از حضرت امام زمان (ع) به خاطر اين موفقيت تشكر كرد و سپس از مردم خواست تا همراه او دعاي فرج را دسته‌جمعي بخوانند.

احمدي‌نژاد در سخنان خود با اشاره به اين كه در سخت ترین شرایط هسته ای فشارهای بیرونی و داخلی خواست دشمن را ترجمه می کردند و خیلی ها بریده بودند و به دنبال راه سازش می گشتند، مسير جديد را ناشي از دست مدیریت امام غایب از نظر دانست و گفت: ما هیچ گاه احساس ضعف و سستی نکردیم و در این مسیر سخت همواره یاری و هدایت آن امام عزیز را با همه وجود حس می کردیم.

رييس‌جمهور همچنين با اشاره تلويحي به يك چهره سياسي او را متهم كرد كه با استفاده از فشار رسانه‌ها مي‌خواهد از چنگ عدالت بگريزد.

وي همچنين از منتقدان خود به شدت انتقاد كرد و گفت: عده ای هم پیدا شده اند که البته از اقلیت محض هستند و می خواهند پشت ملت را خالی کنند، به گونه ای که هر کار مثبتی انجام می شود آنان هو می کشند و با اطلاعات غلط می خواهند مردم را ناامید کنند.

وی افزود : اگر دولت به سفر استانی می رود آنان می گویند چرا می رود؟ اگر نمی رود می گویند دولت کار نمی کند. اگر به روستاها برود می گویند چرا رفته ای با مردم عادی صحبت می کنی؟ و اگر به متن مردم نرویم می گویند از مردم بریده اید. اگر سیستم را متحول کنیم می گویند این چه کاری است؟ اگر به سفر خارجی نرویم می گویند سیاست خارجی ما ضعیف است، اگر گفتگو نکنیم می گویند منزوی شده اید، اگر گفتگو کنیم می گویند تند حرف زده ای.

احمدی نژاد گفت: هر جا پرچم اقتدار ملت ایران بلند می شود این عده ایستاده اند و می خواهند آن را لجن مال کنند.

به گزارش مهر وی تصریح کرد: هر اقدامی که انجام می شود این عده می گویند چراتدبیر نمی کنید ، وقتی به آنان می گوییم تدبیر شما چیست؟ آنان می گویند بنشینید و همان گونه که قبلی ها عقب نشینی کردند شما هم همان کار را بکنید، اما آیا عقب نشینی تدبیر است؟

احمدی نژاد همچنین گفت: برخی می گویند چرا در موضوع هسته ای تا این اندازه هزینه می کنید و آنان می گویند در این خصوص هزینه نکنید، اما لابد در منطق شما ملت ایران از اساس نباید دفاع مقدس و سایر اقدامات دیگر را برای عزت و اقتدار خود انجام می داد.

رئیس جمهور تصریح کرد: ایستادن یعنی هزینه کردن و بدانید که راه ملت ایران از راه سازشکاران جداست و ملت ایران تا آخر پای آرمانها و اهداف خود ایستاده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بسیاری داشت اظهار داشت: این دستاوردها قابل مقایسه با ابتدای انقلاب نیست و باید از عزیزانی که در این راه ایستاده اند و خدمت کرده اند تشکر کنیم.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: این دولت برآمده از نذر و نیازها و دعاهای مردم است، مردم از جیب خود خرج کردند و تبلیغات کردند و این دولت خود را نوکر ملت ، دست بوس ملت و بدهکار ملت می داند و متعهد است تمام توان و لحظات خود را در خدمت پیشرفت کشور و رفع مشکلات بکار بگیرد.

وی با اشاره به خدمات دولت نهم تصریح کرد: در تمام بخش های علوم، فناوری ، فرهنگ ، عمران، آبادی ، سیاست داخلی و خارجی به صورت جهشی جلو می رویم و همان گونه که باید در افق 1404 در بین کشورهای منطقه اول شویم ، تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم.

رئیس جمهور ادامه داد: امسال نیز در چند رشته مکانیک، پلیمر، شیمی، مهندسی شیمی، تکنولوژی و نانوتکنولوژی اول شده ایم.

احمدی نژاد در ادامه با اشاره به کاوشکر یک که چندی پیش توسط دانشمندان کشورمان به فضا پرتاب شد گفت: حضور در فضا باعث اقتدار و پیشرفت یک ملت است و امروز تمامی فناوری های نوین از طریق فضا انجام می شود.

وی افزود: ما تاکنون ماهواره نداشته ایم و یک ماهواره را نیز به صورت مشترک با روسها به فضا پرتاب کردیم و قرار است ماهواره ای نیز ساخته شود و در اختیار ما قرار بگیرد.

رئیس جمهور ادامه داد: بخش دوم پرتاب یک ماهواره به فضا موشک حمل ماهواره، بخش سوم ایستگاه پرتاب و بخش چهارم ایستگاه بهره برداری از اطلاعات ماهواره است که از سال گذشته این موضوع در دولت مطرح شد و عده ای مصمم شدند که این کار را به سرانجام برسانند که بحمدالله امروز ما چهار بخش پرتاب یک ماهواره به فضا را در اختیار داریم.

احمدی نژاد تاکید کرد: البته ماهواره ای که پرتاب شد مخابراتی است اما ما تلاش می کنیم ماهواره های دیگری نیز بسازیم و به فضا پرتاب کنیم و اکنون ایستگاه زمینی پرتاب ماهواره نیز در اختیار ما است.

وی افزود: ماهواره ای که پرتاب شد مسیر سنجی می کند تا ماهواره به درستی به فضا پرتاب شود و دو کاوشکر دیگر نیز باید به فضا پرتاب شود تا کار به درستی انجام شود.

احمدی نژاد گفت: در برخی نقاط جهان 9 بار ماهواره را به فضا پرتاب می کنند که در آسمان و یا در زمین منفجر می شود و کاری که توسط دانشمندان ما انجام شد بسیار با ارزش است. کاوشگری که پرتاب شد سه مشخصه دارد که نشانگر توانمندی متخصصان ایرانی در ساخت آن است. این کاوشگر به لطف خدا باموفقیت کامل پرتاب شد واکنون اطلاعات دریافتی زمین در اختیار ماست .

رئیس جمهور اعلام کرد: 2 کاوشگر دیگر نیز به زودی به فضا خواهد رفت و در تابستان آینده اولین ماهواره ساخت ایران در مدار قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در پایان راهپیمایی مردم تهران در میدان آزادی ادامه داد: در همه بخشها کار به سرعت جلو می رود، یکی از کارهای دولت نهم سفرهای استانی است که در جهت عدالت، همبستگی است. تصمیمات دولت ، تصمیماتی درست برای ساختن کشور است.

به گفته وی ، در 5/2 سال گذشته 34 سفر استانی دولت انجام شده که در تاریخ ایران و جهان بی سابقه است هر وزیر و معاون رئیس جمهور حداقل 30 سفر استانی داشته و از نزدیک کارها را دنبال کرده است.

رئیس جمهور اعلام کرد: دولت در این سفرهای استانی 6100 مصوبه داشته است که بیش از 76 درصد آن اجرا شده و بقیه در مسیر عملیاتی شدن است.

احمدی نژاد افزود: سفرهای ا ستانی و تصمیمات دولت با حجم عظیمی از کار مطالعاتی و کارشناسی همراه است ، 780 جلسه کارشناسی برای سفرها انجام شده 29 هزار نفر ساعت کار کارشناسی انجام شده است.

وی گفت: درباره بودجه امسال بنده بیش از صد ساعت وقت گذاشته ام که 60 ساعت آن با خبره ترین و کارشناس ترین افراد در باره بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: بیش از 25 هزار میلیارد تسهیلات برای بنگاههای زود بازده اختصاص یافته است.ما به جوانانی که کار بلدند اما پول ندارند و تا قبل از این تصمیمات از امکانات بیت المال محروم بوده اند کمک می کنیم .

احمدی نژاد افزود: بیش از 13 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در استانها از حساب ذخیره اختصاص یافته که بیش از 6 میلیارد آن پرداخت شده است.

وی اعلام کرد: در بخش مسکن که مشکل عمده ملت است تلاش های خوبی صورت گرفته و حدود یک میلیون نفر از زمین های دولتی بدون هزینه بهره مند شده اند و شیطنت برخی افراد در زمینه نیز ناکام خواهد ماند.

رئیس قوه مجریه به تلاش های صورت گرفته برای تجهیز اورژانس و پایگاههای امداد جاده ای اشاره کرد و گفت: به علت همین اقدامات تعداد کشته های ما در جاده ها 15 درصد کاهش یافته است.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به تحت پوشش قرار گرفتن صد درصد خانواده های روستایی زیر نظر پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: به زودی این طرح در شهرها نیز آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین گفت: بیش از 20 میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی به رشد ساخت مجموعه های ورزشی در کشور اشاره کرد و گفت: در طول دو سال گذشته 2 هزار و 100 مجموعه ورزشی در ایران ساخته شده که بیش از 5 سال گذشته است و رشد مدلهای جهانی ورزشکاران نیز چشمگیر است.

به گفته احمدی نژاد طی دو سال گذشته 35 سد کوچک و بزرگ در کشور آبگیری شده و 10 هزار مگاوات برق نیز به مدار افزوده شده ا ست.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی درادامه به نرخ رشد علمی ایران در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: اکنون نرخ رشد علمی ما در سطح جهان بالاترین است و مقالات علمی و پژوهشی ما 5/13 درصد رشد داشته است.

وی به موفقیت های اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: برای اولین بار صادرات کشاورزی ما به 3/2 میلیارد دلار رسیده و صادرات گندم نیز برای نخستین بار انجام شده است.

احمدی نژاد همچنین اعلام کرد: صادرات کشور از 3/7 درصد میلیارد دلار در سال 83 به 22 میلیارد دلار رسیده است.

رئیس جمهور ادامه داد: در فعالیتهای عمرانی نیز در سال 86 ، 5/2 برابر سالهای گذشته کار انجام شده است و در صنعت و تولید و نفت و پتروشیمی حجم سرمایه گذاری ها جهشی است.

رئیس قوه مجریه همچنین اعلام کرد: نرخ بیکاری در پاییز امسال به 8/9 درصد رسیده است و در 2 سال گذشته 15 هزار و 600 میلیارد تومان سهام عدالت به مردم واگذار شده است.

وی سپس به تلاشهای دولت برای اصلاح ساختارها اشاره کرد و گفت: نظام بودجه ریزی کشور اصلاح و شفاف شده است و 660 دستگاه مستقل که خارج از اصول قانونی و نظارت دولت بودجه دریافت می کردند به 39 دستگاه رسیده است.

احمدی نژاد همچنین گفت: با اصلاح ساختار شوراهای عالی اکنون 5 شورا وظایف آن شوراها را دنبال می کند .

رئیس شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش به موفقیت های دولت در عرصه سیاست خارجی و بویژه مسئله هسته ای اشاره کرد و گفت در شرایطی که عده ای کمر به قتل این دولت بسته بودند به لطف خداوند فهرست افتخارات ملت بی بدیل شده است. وی سپس از مردم ایران که با حضور و یاری خود این دولت را حمایت کرده اند تشکر کرد.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *